سیم و کابل

توضیحاتی درباره کابل فرمان

کابل فرمان چیست؟

 

ما در این مقاله قصد داریم توضیحات مختصری درباره کابل های فرمان یا کابل های کنترلی بدهیم توضیحاتی که قرار است شما در این مقاله بخوانید به شرح زیر است:

  • کابل فرمان چیست و چه کاربردی دارد؟
  • کابل فرمان به چند بخش تقسیم میشود و بخش های تشکیل دهنده آن از چیست؟
  • کابل فرمان در چه جاهای مختلفی مورد کار یا استفاده قرار می گیرد؟

این ها سوالاتی هستند که قرار است درباره آن ها بحث کنیم پس اگر فکر میکنید این سوالات ممکن است در ذهن شما نیز ایجاد شده است بهتر است تا آخر این مقاله را دنبال کنید.

 

کابل فرمان چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از اصلی ترین وظیفه کابل فرمان فرستادن اطلاعات سیگنال های کنترلی در کارخانه ها و مراکز های صنعتی میباشد از جمله کاربرد های آن را میتوان به صورت زیر شرح داد:

این نوع کابل های را میتوان در مکان ها و جاهای مختلفی در صنعت استفاده کرد به طور مثال در کابل هایی که در زیر زمین قرار دارند از این نوع کابل ها استفاده میکنند یا در سیستم های حفاظتی و امنیتی معمولا از این کابل ها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این کابل ها را میتوان در زیر آب نیز مورد استفاده قرار داد.

 

کابل فرمان به چند بخش تقسیم میشود و بخش های تشکیل دهنده آن از چیست؟

این نوع کابل ها به دو بخش اصلی تقسیم می شوند. اولین بخش این کابل ها هادی و دومین بخش آن عایق می باشد. معمولا عایق این کابل ها را مقاوم و محکم می سازند، زیرا این کابل ها قرار است در زیر زمین و یا اب فشارهای زیادی را تحمل کنند و در برابر نفوذ اب مفاوم باشند تا مشکلی در آن ها ایجاد نشود.

برای همین یکی از دلایل استفاده از کابل فرمان در زیر زمین یا اب محکم بودن و استقامت داشتن آن ها می باشد.

 

کابل فرمان در چه جاهای مختلفی مورد کار یا استفاده قرار میگیرد؟

از این نوع کابل ها می توان در مکان های مختلفی استفاده کرد. به طور مثال می توان در مکان هایی که ممکن است مصالح سقوط کند یا تونل ها و همچنین در پل های شهری نیز استفاده نمود.

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *