آمپلی فایر و کاربرد آن

آمپلی فایر

امروزه سیستم های صوتی برای بهبود عملکرد و صدا به آمپلی فایر های با کیفیت نیز احتیاج دارند. ما در این مقاله قصد داریم کاربرد های امپلی فایر ها در سیستم های صوتی و اینکه امپلی فایر چیستند را در این مقاله برای شما شرح دهیم. پس با ما نا آخر این مقاله همراه باشید تا با آمپلی فایر بیشتر آشنا شوید.

ما می توانیم آمپلی فایر ها را جزو دسته ی لوازم جانبی یا لوازم ضروری سیستم های صوتی و تصویری محسوب کنیم. زیرا این دستگاه جزو تقویت کننده های صدا محسوب می شود. هنگامی که ما یک فایل صوتی یا حتی موسیقی را از دی وی دی یا فلش خود پخش می کنیم. دیتا و اطلاعات آن از دیجیتال به آنالوگ تغییر پیدا کرده و به کمک اکولایزر بهبود می یابد و سپس آماده پخش می شود.

کاربرد آمپلی فایر

وظیفه اصلی این دستگاه را می توان بهبود کیفیت صدا دانست. این دستگاه ها می تواند کیفیت صدا را تا ۵۰ وات افزایش دهد.

این دستگاه دارای قدرت های متفاوتی می باشند که می توان ان ها را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول peak power و دسته دوم RMS power دسته پیک پاور را می توان توان لحظه ای نام برد که از این نظر برای کاربران کاربرد ویژه و زیادی ندارد و دسته دیگری را که آر ام اس نام دارد توان دائمی یا همیشگی که برای انتخاب امپلی فایر مناسب کاربرد زیادی دارد.

انواع آمپلی فایر ها

امپلی فایر های نیز به کمک قدرت و توان آن ها در دسته های گوناگونی تقسیم می کنند:

امپلی فایر هایی که توان قدرت کمی نسبت به سایر دیگر دستگاه ها دارند در لپ تاپ و کامپیوتر و… مورد استفاده قرار می گیرند.

و آمپلی فایر های دیگری که دارای قدرت های متوسط و زیاد میباشند به ترتیب در تلویزیون و مساجد مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا برند هایمر بیشترین استفاده را در بین کاربران و مصرف کنندگان امپلی فایر دارد که شما می توانید این نوع امپلی فایر را با رنج های قیمتی متفاوت خریداری و استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

دیدگاهتان را بنویسید