سیم مفتول و سیم افشان

 

 

تفاوت های سیم مفتول و سیم افشان

امروزه سیم ها و کابل های مفتولی به دسته بندی گفته می شود که هادی آن ها بر اساس استاندارد های ملی ایران و بین المللی با شماره های ISIRI 3084 و IEC   ۶۰۲۲۸از نوع سیم های هادی تک مفتولی باشند. معمولا به این نوع سیم ها سیم های خشک نیز گفته می شود.

 

سیم مفتول چیست و چه کاربردی دارد؟

لغت سیم های مفتولی به دسته ای از سیم ها گفته می شود که دارای یک هادی از جنس مس میباشد و عایقی که در آن ها بکار رفته است از نوع پلیمر PVC/C می باشد.

ما میتوانیم از سیم های مفتولی در سیم کشی های داخلی ساختمان و تابلو ها یا حتی زیر گچ استفاده کنیم زیرا این نوع سیم ها غیر قابل خم شدن می باشد و براحتی می توان از آن ها استفاده کرد.

 

انواع سیم مفتول و مشخصات آن ها

ما میتوانیم سیم های مفتولی را بر اساس ولتاژ اسمی به دو دسته یا دو گروه تفسیم کنیم که در زیر بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد:

اختلاف پتانسیل الکتریکی دسته اول از این نوع سیم ها برابر با ۵۰۰ الی ۳۰۰ ولت و اختلاف پتانسیل الکتریکی دسته دوم از این نوع سیم ها برابر ۴۵۰ الی ۷۵۰ ولت میباشد.

با در نظر گرفتن نکات ضروری و استاندارد ملی هادی یا مغز سیم های مفتولی را باید به دو دسته تقسیم کرد اولین دسته سیم های هادی تک رشته ای و دومین دسته سیم های نیمه افشان.

 

و اما تفاوت آن ها

تفاوت های زیادی باعث شده تا سیم های تک رشته ای را از دسته ی سیم های چند رشته ای متمایز کند بر حسب مثال مقاومت آن ها با هم تفاوت زیادی دارد و برای جاهایی که نیاز است مقاوت الکتریکی بیشتری دریافت کنید بهتر است از سیم های چند رشته ای استفاده کنید یا همچنین در مکان های پر پیچ و خم نباید از سیم های مفتولی استفاده کنیم و استفاده از سیم های افشان بهترین گزینه میباشد.

همچنین شما می توانید برای خرید سیم و کابل مناسب با متخصصان ما در تماس باشید.

 

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 1398
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی