تفاوت استابلایزر با محافظ برق

 

تفاوت استابلایزر با محافظ برق چیست؟

ما در مقاله های قبل به کارایی و کاربرد محافظ برق به صورت جداگانه اشاره کرده ایم و متوجه شدیم که مجافظ برق زمانی که جریان الکتریکی برق شهر از حد خود بالاتر رفته جریان الکتریکی را خود به خود قطع میکند اما سوال اینجاست تفاوت محافظ برق با استابلایزر چیست و چرا این دو با هم تفاوت دارند؟ شاید این سوال برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که میتوانید جواب این سوال را در این مقاله پیدا کنید پس با ما همراه باشید.

 

استابلایزر به چه وسیله ای گفته می شود؟

استابلایزر به دستگاه سیسنم تنظیم و اثبات کننده ولتاژ گفته میشود و کار آن تشخیص دادن نوسانات برق و رفع کردن آن میباشد.

امروزه به دلیل گرانی در بازار قیمت قطعات وسایل الکتریکی نیز به شدت بالا گرفته و هرگونه ایجاد تداخل در این وسایل هزینه های زیادی را برای مصرف کننده در برمیگیرد شما میتوانید با استفاده از استابلایزر از این موضوع پیشگیری کنید توجه داشته باشید که پیشگیری از این موضوع هزینه ی کمتری را در برمی گیرد.

 

خب تا اینجا با کاربرد و معنی استابلایزر آشنا شدید اما تفاوت استابلایزر با محافظ برق در چیست؟

معمولا دستگاه های محافظ برق یا محافظ های الکتریکی از یک برد الکترونیکی تشکیل شده اند. این نوع دستگاه ها در انواع مختلفی ساخته شده اند که همه یک کار را انجام می دهند مثل محافظ برق یخچال یا محافظ برق لپتاپ و … که کار آن ها قطع کردن برق در زمان بالا رفتن و پایین رفتن ولتاژ میباشد که به دستگاه آسیبی وارد نشود. فقط محافظ برق یخچال با محافظ لپتاپ زمان تاخیر آن می باشد.

محافظ برق ها به دلیل ابتدایی بودن و پوشش ندادن ولتاژ دستگاه خوبی برای وسایل حساس و ضروری ما نیستند. در نتیجه ما باید از دستگاه استابلایزر که طراحی خاصی دارند استفاده کنیم. استابلایزر ها می توانند علاوه بر قطع و وصل کردن جریان برق ولتاژ و نوسانات برق را تا حد مطلوب و خوبی برطرف کنند.

 

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 1398
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی