گیرنده DVB-T

 

گیرنده DVB-T

امروزه گیرنده دیجیتال یکی از اقلام ضروری در هر خانه می باشد و با پیشرفت تکنولوژی تلویزیون هایی که در این سال ها ساخته شده اند نیز دارای یک گیرنده دیجیتال داخل خود تلویزیون می باشند که دیگر مصرف کتتدگان مجبور به خریداری مجدد گیرنده دیجیتال جداگانه نشوند. مهم ترین وظیفه اصلی گیرنده های دیجیتال به نمایش گذاشتن شبکه های داخل هر کشور می باشد.

از دیگر امکانات گیرنده ی دیجیتال دریافت تصویر هایی با کیفیت فول اچ دی و اچ دی و… به صورت همزمان می باشد همچنین این وسیله می تواند شبکه های رادیویی را به خوبی دریافت کند.

 

کلمه DVB-T مخفف چیست؟

کلمه DVB-T از جمله Digital Video Broadcasting Terrestrial گرفته شده است که این جمله به معنی پخش زمینی ویدیوی دیجیتال می باشد زیرا گیرنده های دیجیتال قادر هستند تا داده هایی که در قضا وجود دارند را رمز گشایی کنند و برای ما به نمایش بگذارند.

 

گیرنده DVB-T چیست؟

اولین شبکه های دیجیتال در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شدند و در سال ۱۳۸۹ این قابلیت به شبکه های داخلی ایرانی نیز اضافه شد و به همین دلیل همه ی تلویزیون های ساخته شده جدید دارای گیرنده داخلی می باشند تا بتوانند شبکه های داخلی را دریافت کنند.

گیرنده DVB-T از طریق آنتن اطلاعات را دریافت می کند که همه ی این داده ها به صورت ۰ و ۱ می باشند گیرنده دیجیتال باید این اطلاعات را از ۰ و ۱ به داده های آنالوگ تبدیل کند تا این قابلیت را داشته باشند که در تلویزیون به نمایش گذاشته شوند. کیفیت این نوع تصاویر بسیار بالا و بدون نقص بوده و به همین جهت روز به روز محبوبیت آن بیشتر و بیشتر می شد.

گیرنده های دیجیتال در زندگی ما بسیار مفید هستند زیرا به کمک آن ها کیفیت تصاویر به مراتب بالا تر رفته و پردازش آن دقیق تر و بدون عیب می باشد و بسیاری از مصرف کنندگان میتوانند لحظات خوبی را در کنار خانواده پای تلویزیون بگذرانند.

 

 

 

 

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 1398
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی