تست کردن محافظ برق

در این مقاله قصد داریم نحوه تست کردن و سالم بودن محافظ برق را بررسی کنیم. شما با خواندن این آموزش می توانید از عملکرد محافظ برق خود اطمینان حاصل کنید. قبل از هر چیزی ما باید با محافظ برق کمی آشنا شویم که اصلا محافظ برق چیست و چه کاری انجام می دهد؟

محافظ برق به وسیله الکتریکی گفته می شود که کارش محافظت از وسایل الکتریکی است. هنگامی که جریان برق به صورت ناگهانی کم و زیاد می شود و یا برق دچار اشکال شود، مسیر جریان برق را قطع کرده و مانع رسیدن برق به دستگاه می شود. در نتیجه دستگاه دچار سوختگی و خرابی نمی شود.

چگونگی آزمایش عملکرد محافظ برق

در ابتدا لازم است بدانید که برای همه ی محافظ های برق یک زمان تاخیر تعریف شده است که برای قطع و وصل کردن برق می باشد. رنج تعریف شده در محافظ های برق ۱۷۵ الی ۲۴۰ ولت است.

اما چگونه می توان زمان تاخیر محافظ های برق را تست کرد؟

شما می توانید با کمک یک زمان سنج زمان تاخیر در محافظ های برق را به طور عملی تست کنید تا از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. قدم دوم تست ولتاژ دستگاه می باشد که این کار توسط ترانس های افزاینده و کاهنده امکان پذیر است؛ اما روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید آن ها را برای تست ولتاژ انجام دهید شما می توانید با استفاده از یک لامپ ۲۰۰ واتی ورودی برق آن را به محافظ برق سری کنید و بعد از سبز شدن چراغ محافظ برق با یک لامپ ۱۰۰ و ۶۰ واتی آن را مورد بررسی قرار دهید.

بعد از انجام اینکار و روشن شدن چراغ سبز دستگاه شما بایستی لامپ ۶۰ واتی را به یکی از خروجی های دستگاه وصل کنید. در این قسمت باید ولتاژ خروجی محافظ برق را مورد بررسی قرار دهید که این ولتاژ بستگی به میزان جریان برق ورودی شبکه دارد و معمولا این عدد بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ ولت می باشد و باعث روشن شدن لامپ می شود. بعد از انجام این کار ها نوبت به وصل کردن لامپ ۱۰۰ واتی رسیده است شما باید این لامپ را به خروجی های دستگاه متصل کنید. در هنگام وصل کردن لامپ حتما خروجی محافظ به سرعت قطع می شود. زیرا جریان ورودی کمتر از ۱۷۵ ولت می باشد.

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

 

 

 

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 1398
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی