محافظ برق

محافظ برق چگونه کار می کند؟

همه ما می دانیم محافظ برق یکی از اصلی ترین تجهیزات خانه برای وسایل برقی می باشد که کار آن محافظت کردن از وسایل برقی و الکتریکی است.

ابتدا لازم است قبل از چگونگی کار محافظ برق به تعریف شوک الکتریکی یا همان نوسان و شوک بپردازیم. بهتر است جریان برق را مثل آب داخل لوله در نظر بگیریم مثل آبی که به واسطه ی فشار زیاد از یک طرف به طرف دیگر می رود.

برق نیز دقیقا مشابه آب از سمتی به سمت دیگر می رود (جرکت کردن با پتانسیل بالا به طرف منطقه هایی با پتانسیل الکتریکی پایین).

مقدار ولتاژ اندازه گیری این مورد را معمولا پتانسیل انرژی الکتریکی می گویند.

 

در چه موقع میگوییم شوک وارد شده است؟

زمانی که ولتاژ از ۳نانو ثانیه از حد معمولی بالاتر برود به آن شوک می گوییم.

بهتر است برای درک این موضوع به مثالی که در بالا زدیم توجه کنید. وقتی فشار آب در داخل لوله بیش از حد زیاد باشد قطعا با ترکیدگی لوله مواجه میشویم. این موضوع در سیم های داخلی ساختمان ها نیز کاملا برقرار است.

اگر ولتاژ سیم مقداری بیش تر از حد معمول باشد باعث بوجود آمدن شوک در جریان برق میشود و باعث گرم تر شدن سیم و آتش سوزی خواهد شد.

خب در اینجا فهمیدیم که محافظ برق یک وظیفه اصلی دارد آن هم شناسایی ولتاژ زیاد و منحرف کردن الکتریسیته اضافی به سیم میباشد.(در حقیقت همه ما به محافظ برق برای محافظت از وسایل برقی نیاز پیدا میکنیم تا مانع سوختن وسایل و یا آتش سوزی شود)

نکته مهم: هرگز محافظ برق و یا جند راهی را به یک محافظ یا چند راهی دیگر متصل نکنید(متاسفانه خیلی از کاربران این کار را انجام داده و باعث آتش سوزی در حانه خود شدند.

نتیجه میگیریم همه ی شبکه های برق با نوسانات الکتریکی مواجه شده اند به همین موجب بهتر است برای محافظت از وسایل ضروری و گران قیمت خود از محافظ برق برای اتصال آن ها به برق استفاده کنیم نت دچار سوختن و آتش سوزی نشوند.

 

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 2012
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی