دانستنی ها, سیم و کابل

سیم های مورد استفاده در ساختمان

سیم

معمولا هر سیم برای انجام یک کار مشخص تولید و ساخته می شود. سیم ها انواع گوناگونی دارند که باید با توجه به عملکرد آن ها از آن ها استفاده کنیم. هنگامی که ما کار داخلی و سیم کشی برق ساختمان خود را به یک برق کار می سپاریم، برق کار همه این مسائل را در نظر می گیرد که از چه سیمی و در کجا استفاده کند.

به طور مثال سیم های شماره ۱.۵ در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که مربوط به روشنایی می باشد مثل لوستر که در این مواقع برق کار سعی می کند از سیم ها و کابل هایی استفاده کند که رنگ آن ها با هم فرق داشته باشد. زیرا تشخیص کار سیم ها برای برق کار مشخص باشد.

نوع دیگر سیم هایی که در پریز های برق تمام ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد سیم شماره ۲.۵ می باشد.

برق کار برای سیم کشی آیفون زنگ از یک سیم هشت رشته ای استفاده می کند که شماره آن ۰.۶ می باشد و در سیم کشی آنتن از کابل کواکسیال استفاده می کند.

از سیم های چهار رشته ای نیز در مواقع سیم کشی تلفن استفاده می شود و بایستی نوع سیم را فویل دار انتخاب کنید تا نویز آن کمتر شود.

همچنین می توانید از کابل شماره ۴ در زمان سیم کشی کولر گازی استفاده کنید و برای سیم کشی کنتور برق نیز باید سیم های مناسب با نمره خودش را مورد استفاده قرار دهید. زیرا با توجه به آمپر کنتور نمره این سیم ها با هم بسیار متفاوت می باشد. به طور مثال برای کنتور ۵۰ آمپر باید از سیم شماره ۱۰ استفاده کنید و برای ۳۲ آمپر از سیم شماره ۶ و کنتور هایی که ۲۵ آمپر دارند از سیم هایی با شماره ۴ استفاده کنید. همچنین شما میتوانید برای اعلان حریق نیز از کابل هایی استفاده کنید که شماره  آن ۱.۵ می باشد.

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *