آنتن, دانستنی ها

تقویت کننده آنتن تلویزیون چیست؟

تقویت کننده آنتن تلویزیون چیست؟

بوستر آنتن تلویزیون یا تقویت کننده آنتن تلویزیون واقعا کار می کند؟

بوستر آنتن تلویزیون

 

تقویت کننده ی تقویت کننده آنتن یا تقویت کننده آنتن یا همان بوستر آنتن برای غلبه بر از دست دادن سیگنال در کابل کواکسیال بین آنتن و تلویزیون استفاده می شود. در مناطق نزدیک به فرستنده های تلویزیونی، پیش تقویت کننده معمولا مورد نیاز نیست، چون در این مناطق کیفیت سیگنال بسیار بالاست.

در الکترونیک، یک تقویت کننده آنتن دستگاهی است که یک سیگنال آنتن را دریافت کرده، معمولا به یک خروجی با همان امپدانس به عنوان امپدانس ورودی تقویت می کند. این مقدار به طور معمول 75 اهم برای کابل کواکسیال و 300 اهم برای کابل دو رشته است.

بوستر آنتن تلویزیون

 

بوستر یا تقویت کننده آنتن به طور قابل توجهی سیگنال رادیویی دستگاه هایی را که امواج رادیویی دریافت می کنند را افزایش می دهد. بسیاری از دستگاه ها یک مرحله تقویت کننده RF در مدارشان دارند که سیگنال آنتن را تقویت می کند، اما این تقویت فقط محدود به آنتن نیست؛ رادیو، تلویزیون، تلفن های همراه و دستگاه های Wi-Fi و بلوتوث را نیز میتوان در این رنج نام برد. تقویت کننده همه چیز را تقویت می کند، هر دو سیگنال دلخواه در آنتن و نویزرا که این نکته ممکن است بعضی وقت ها ایجاد نویز منفی کند و نویز منفی هم تقویت شود.

به عنوان مثال در منطقه ای که امواج مزاحم یا پارازیت زیاد باشد، بوستر آنتن این امواج پارازیت را نیز تقویت می کند و تصویر از بین می رود. تقویت کننده آنتن باید در جایی نزدیک به آنتن نصب شود. بعد از اتصال کابل آنتن به یک ورودی تقویت کننده و سپس اتصال کابل کواکسیال دیگری از خروجی بوستر که معمولا با برچسب “TV OUT” یا چیزی شبیه به آن است، برای تلویزیون یا گیرنده دیجیتال امواج تقویت شده را دریافت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *