تقویت کننده آنتن تلویزیون چیست؟

بوستر آنتن تلویزیون یا تقویت کننده آنتن تلویزیون واقعا کار می کند؟

بوستر آنتن تلویزیون

تقویت کننده ی تقویت کننده آنتن یا تقویت کننده آنتن یا همان بوستر آنتن برای غلبه بر از دست دادن سیگنال در کابل کواکسیال بین آنتن و تلویزیون استفاده می شود. در مناطق نزدیک به فرستنده های تلویزیونی، پیش تقویت کننده معمولا مورد نیاز نیست، چون در این مناطق کیفیت سیگنال بسیار بالاست.

در الکترونیک، یک تقویت کننده آنتن دستگاهی است که یک سیگنال آنتن را دریافت کرده، معمولا به یک خروجی با همان امپدانس به عنوان امپدانس ورودی تقویت می کند. این مقدار به طور معمول 75 اهم برای کابل کواکسیال و 300 اهم برای کابل دو رشته است.

 

بوستر آنتن تلویزیون

بوستر یا تقویت کننده آنتن به طور قابل توجهی سیگنال رادیویی دستگاه هایی را که امواج رادیویی دریافت می کنند را افزایش می دهد. بسیاری از دستگاه ها یک مرحله تقویت کننده RF در مدارشان دارند که سیگنال آنتن را تقویت می کند، اما این تقویت فقط محدود به آنتن نیست؛ رادیو، تلویزیون، تلفن های همراه و دستگاه های Wi-Fi و بلوتوث را نیز میتوان در این رنج نام برد. تقویت کننده همه چیز را تقویت می کند، هر دو سیگنال دلخواه در آنتن و نویزرا که این نکته ممکن است بعضی وقت ها ایجاد نویز منفی کند و نویز منفی هم تقویت شود.

به عنوان مثال در منطقه ای که امواج مزاحم یا پارازیت زیاد باشد، بوستر آنتن این امواج پارازیت را نیز تقویت می کند و تصویر از بین می رود. تقویت کننده آنتن باید در جایی نزدیک به آنتن نصب شود. بعد از اتصال کابل آنتن به یک ورودی تقویت کننده و سپس اتصال کابل کواکسیال دیگری از خروجی بوستر که معمولا با برچسب “TV OUT” یا چیزی شبیه به آن است، برای تلویزیون یا گیرنده دیجیتال امواج تقویت شده را دریافت می کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر لطفا مقالات زیر را مطالعه نمایید.

محصولات مرتبط

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 1398
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی