تاریخ پیدایش سیم و کابل

سیم و کابل قطعا یکی از ابزار های مهم در صنعت ایران و جهان به شمار می آید. سیم و کابل برای اولین بار در سال ۱۸۳۰ توسط کشتیرانان مورد استفاده قرار می گرفت بعد از مدت ها که صنعت و علم مقداری پیشرفت کرد کشتیرانان از سیم استفاده بیشتری داشتند که این نوع سیم ها فاقد عایق بیرونی بودند که موجب میشد خطر برق گرفتگی مردم در بین آن ها زیاد شود بعد از چند سال این سیم ها با روکش پلاستیکی یعنی همان گوتاپرچا در سال ۱۸۷۶ مورد ساخت قرار گرفت. اما بعد از مدتی پژوهشگران توانستند در سال ۱۸۸۷ عایقی جدیدتر و ارزان تری تولید کنند که باعث شد شبکه هایی با ولتاژ بالا ایجاد و ساخته شوند. همچنین اولین کابل ۱۰ کیلو ولتی نیز در سال ۱۸۹۸ ساخته شد که برای شبکه برق به کار گرفته می شد.

با این حال روز به روز صنعت تکنولوژی پیشرفت کرد و دانشمندان و پژوهشگران کابل و سیم های جدیدتری با ولتاژ بالا را تولید کردند که همین موضوع باعث شد تا صنعت سیم و کابل به سرعت پیشرفت کند.

جالب است بدانید در سال ۱۹۳۵ شرکتی به نام جنرال الکتریک کابل خشکی را تولید کرد که جنس آن از پلی‌اتیلن کراس لینک می باشد که از همان زمان تولید ساخت کابل های ولتاژ بالا به اجرا در آمد که باعث شد امروزه ما بتوانیم کابل هایی با ولتاژ بسیار بالا تولید کنیم.

در سال ۱۲۸۲ خورشیدی شخصی به نام محمدحسین امین‌الضرب ملقب که به آن پدر برق ایران معروف می باشد، این نوع کابل ها را وارد ایران کرد که از آن زمان به بعد با پیشرفت های علمی باعث بوجود آمدن کارخانه های تولید کابل و سیم شد. جالب است بدانید که هادی سیم و کابل ها به چند دسته تقسیم می شود که دسته اول سیم و کابل های مسی و دسته دیگری سیم و کابل های آلومینیومی و دیگری سیم و کابل هایی که جنس آن از فیبر نوری می باشد.

همچنین شما میتوانید برای خرید سیم و کابل با کیفیت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه – فروش آنتن تلویزیون ، محافظ برق ، سیم و کابل

تلفن : 02166764955 الی 57

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 2012
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی