فروشگاه آنلاین پخش لوازم الکتریکی پرشین پیشرانه

کلیه سفارش هایی که در ساعات کاری داده شود اگر در تهران باشد همان روز تحویل میگردد و اگر استان های دیگر باشد ظرف 24 تا 48 ساعت به دست شما می رسد

تحویل سفارش در تهران همان روز و در استان های دیگر ظرف 24 تا 48 ساعت

انتخاب بهترین آنتن تلویزیون HDTV

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

انتخاب بهترین آنتن تلویزیون HDTV

راهنمایی های بیشتر در مورد چگونگی پیدا کردن سیگنال های تلویزیون در منطقه شما

برای شروع می توانید با استفاده از یک آنتن هوایی ساده امواج محلی یا به اصطلاح (OVER THE AIR) را دریافت کنید. با این کار دیگر شما به ماهواره یا شبکه های اشتراکی کابلی نیازی ندارید. OTA  رایگان است و نیازی به اشتراک ندارد.

اگر در محلی زندگی می کنید که ایستگاه های فرستنده به شما نزدیک هستند، احتمال اینکه با یک آنتن رومیزی دیجیتال بتوانید

تصاویر را دریافت کنید وجود دارد. اما اگر فاصله شما تا فرستنده زیاد است، پس به آنتن هوایی نیاز دارید. برای اینکه بتوانید تشخیص دهید کدام آنتن از نظر کیفیت و دریافت سیگنال مناسب موقعیت مکانی شماست بهتر است لیست ایستگاه های فرستنده را شناسایی و با توجه به فاصله مکانی خود از آنها، آنتن مناسب را انتخاب کنید.

آنتن تلویزیون

آنتن های تلویزیون ممکن است به دلیل پیشرفت تکنولوژی عنوان آثاری از قرن گذشته را یدک بکشند، اما تماشاگران می دانند که با استفاده از این نوع آنتن تلویزیون می توانند هزینه های خود را پایین بیاورند. در این مقاله، ما مزایای دریافت از طریق هوا (OTA) را پوشش می دهیم و توضیح می دهیم که چگونه سیگنال های تلویزیونی دیجیتال را در منطقه محلی خود پیدا کنید.

ما در مورد انواع مختلف آنتن های HD صحبت خواهیم کرد و به شما می گویم که بهترین عملکرد در شرایط مختلف چیست؟

دلایل اضافه کردن یک آنتن HDTV

اگر شما قبلا از آنتن هوایی استفاده نکرده باشید، دلایل متعددی برای افزودن یک آنتن خوب با قابلیت دریافت تصاویر کیفیت HD برای تلویزیون وجود دارد:

سیگنال های OTA رایگان هستند به غیر از هزینه های خرید و نصب یک آنتن HD ،

دریافت تلویزیون از طریق هوا رایگان است .

پخش تلویزیونی محلی در همه جا است، تقریبا امواج در تمام شهر های بزرگ و کوچک کشور قابل دریافت هستند.

بیش از 99٪ خانوارهای تماشاگر تلویزیون در ایران می توانند حداقل یک ایستگاه محلی دریافت کنند؛ 89٪ می توانند پنج یا بیشتر ایستگاه را دریافت کنند .

شما می توانید با مراجعه به وب سایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از ایستگاه ها در منطقه خود مطلع شوید. سیگنال های تلویزیونی(OTA) که به شکل رایگان هستند و توسط آنتن هوایی یا آنتن رومیزی دریافت می شوند.آن ها کیفیت تصویری بسیار بالایی دارند با وجود اینکه ارائه دهندگان کابل و ماهواره صدها کانال را ارائه می دهند، اما آنها با فشرده سازی داده ها یا تکنیک های دیگر کیفیت تصویر را به خطر می اندازند.

پیدا کردن سیگنال های با کیفیت آنتن تلویزیون

انتقال سیگنال تلویزیون در اصطلاح “خط دید” نام دارد. دریافت سیگنال قابل اطمینان با توجه به انحنای زمین (تقریبا 70 مایل) دشوار است. کوه ها و یا ساختمان های بلند بین برج فرستنده (ها) و خانه شما می تواند مشکلات پذیرش سیگنال را ایجاد کند. بنابراین، اولین قدم این است که فرستنده ها را برای ایستگاه های محلی خود پیدا کنید.

بهترین آنتن تلویزیون

اصول اولیه آنتن تلویزیون

علاوه بر فاصله و جهت فرستنده ها، باید از موانع مانند کوه ها و ساختمان های بلند مطلع شوید. راه سریع و آسان برای به دست آوردن اطلاعاتی که مخصوص آدرس شماست، بازدید از وب سایت صدا و سیما است.

باید بدانید فرستنده نزدیک به شهر یا روستای شما در کدام جهت است و چقدر با شما فاصله دارد،اکنون که می دانید جهت و فاصله ایستگاه های تلویزیونی محلی که می توانید دریافت کنید چقدر است  بیایید ببینیم که کدام نوع از آنتن های HDTV برای شما مناسب است.

انتخاب آنتن تلویزیون

اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا بر روی نوع آنتنی که باید برای شما مناسب باشد، تمرکز  کنید. به یاد داشته باشید که حتی شرایط پذیرش می تواند از خانه تا خانه متفاوت باشد . بنابراین ما توصیه می کنیم آنتن های HDTV خود را از فروشنده ای خریداری کنید که بدون شرط با تضمین بازگشت پول محصول را ارائه می دهد.

VHF و UHF

مانند سیگنال های آنالوگ، سیگنال های تلویزیونی دیجیتال را می توان در دو رنج فرکانس مختلف پخش کرد:

  • VHF فرکانس بسیار بالا (Very High Frequency) محدوده فرکانس از 2 تا 13
  • UHF فرکانس فوق العاده بالا (Ultra High Frequency) محدوده فرکانس از 14 تا 51

مقایسه آنتن های شاخه ای با دید مستقیم در مقابل آنتن های چند جهته یا 360 درجه

آنتن های با عنوان “آنتن های جهت دار” که برای دریافت سیگنال از یک جهت طراحی شده اند. (directional)

آنتن های “چند جهته” یا “همه جهته” قادر به دریافت سیگنال از چند جهت هستند . (Multidirectional ، omni – directional)

انتخاب بهترین آنتن تلویزیون HDTV

آنتن های جهت دار می توانند سیگنال هایی را از فواصل دورتر جذب کنند و چون تنها در یک جهت “مشاهده” می شوند، مقاومت خوبی در برابر نویز دارند. ( directional )

آنتن های “چند جهته” یا “همه جهته” قادر به دریافت سیگنال از چند جهت هستند. (Multidirectional ، omni-directional)

انتخاب بهترین آنتن تلویزیون  HDTV

اگر از سایت صدا و سیما برای قرار دادن ایستگاه مورد نظر خود استفاده کرده باشید ،

باید تصویر دقیقی از جهت خود در رابطه با خانه خود داشته باشید .

اگر همه این ایستگاه ها از یک ناحیه تحت پوشش 20 درجه یا کمتر عبور می کنند ، احتمالا آنها را با استفاده از یک

آنتن جهت دار دریافت می کنید .

اگر فرستنده ها بیش از 20 درجه قرار دارند، یک آنتن چند جهته را امتحان کنید .

آنتن رومیزی در مقابل آنتن هوایی

انتخاب بهترین آنتن تلویزیون  HDTV
انتخاب بهترین آنتن تلویزیون  HDTV

آنتن رومیزی Mohu Leaf کوچک و مثل کاغذ نازک است، بنابراین آن را به راحتی به یک دیوار، یک پنجره یا تقریبا در هر نقطه نصب می کنند. آنتن های رومیزی به طور کلی کوچک، سبک وزن و ساده برای اتصال به تلویزیون شما هستند. در حالی که بسیاری از افراد این نوع از آنتن های HD را برای راحتی در تلویزیون یا نزدیک تلویزیون قرار می دهند. اگر بتوانید آن را نسبتا بالا بر روی یک دیوار یا نزدیک به یک پنجره قرار دهند، به طور کلی بهترین سیگنال را دریافت می کنند.

آنتن تلویزیون HDTV

(آنتن هوایی تلویزیون اکتیو مدل LE 707 لالی الکترونیک) در مقابل دریافت سیگنال های تلویزیونی که  از راه دور می رسند بسیار قوی هستند. آنتن های هوایی به طور قابل توجهی بزرگتر هستند و برای نصب روی سقف یا اتاق زیر شیروانی طراحی شده اند.

بیشتر آنتن های هوایی حتی بهتر از آنتن های رومیزی می باشند. آنتن های رومیزی در کنار ضعف اندازه همچنین می توانند تحت تاثیر دیوارهای خانه و حتی حرکت افراد در اتاق قرار بگیرند.

سایر منابع دخالت خانگی عبارتند از چراغ های فلورسنت و رایانه .

آنتن های با تقویت کننده در مقایسه با آنتن های بدون تقویت کننده (Amplified vs. non-amplified antennas)

سوییچ آنتن تلویزیون

این تقویت کننده جمع و جور به شما اجازه می دهد سیگنال تقویت شده آنتن (و کابل) را به تعداد چهار تلویزیون را توزیع کنید. یکی از راه های کمک به آنتن های HDTV، غلبه بر معایب اندازه و ارتفاع آن برای بهبود پذیرش، تقویت سیگنال است.

تقویت کننده را می توان درون آنتن قرار داد، همانطور که در بسیاری از آنتن های رومیزی (مدل 252 لالی الکترونیک) صورت می گیرد و یا می تواند یک دستگاه جداگانه باشد که تقویت کننده توزیع RF نامیده می شود که در خط بین آنتن و تلویزیون نصب می شود.

تقویت کننده ای که بر روی در فضای باز نصب می شود، اغلب به نام تقویت کننده یا “پیش تنظیم” می باشد. اکثر متخصصان استفاده از آمپلی فایر اگر نیاز به تقویت دارید را توصیه می کنند. اشکالات بالقوه تقویت کننده ها این است که نویز را با سیگنال تقویت می کنند که می توانند از طریق سیگنال های قوی، باعث بدتر شدن وضعیت شوند.

دیگر منابع اطلاعات یک آنتن خوب

از هر یک از همسایگان که از یک آنتن HD استفاده می کنند بپرسید نوع / مدل آن چیست و چقدر خوب عمل می کند. شما همچنین می توانید از ایستگاه های تلویزیونی محلی سوالات مربوط به آنتن بپرسید. صفحه های پیام های محلی HDTV انجمن AVS نیز منبع عالی برای دریافت اطلاعات در مورد دریافت تلویزیون دیجیتال هستند. آن ها با پیشنهادات و راه حل های ویژه ای برای مشکلات پذیرش در مناطق مختلف از شهرهای بزرگ تا شهرهای کوچک و جوامع روستایی بارگیری می شوند .

آیا می خواهید اطلاعات یا مشاوره بیشتری کسب کنید؟

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید و یا برای کمک به انتخاب آنتن مناسب برای راه اندازی خود،

یکی از مشاوران ما را در تماس بگیرید. 7 – 66764955 – 021

پر فروش ترین آنتن های لالی الکترونیک در بازار

1 – آنتن رومیزی دیجیتال تلویزیون با تقویت کننده مدل LE-252 لالی الکترونیک

آنتن تلویزیون رومیزی

2 – آنتن هوایی تلویزیون 360 درجه مدل LE-150 لالی الکترونیک

آنتن تلویزیون هوایی

3 – آنتن گردان هوایی لالی الکترونیک با ریموت کنترل مدل LE-130

آنتن تلویزیون گردان هوایی

4 – آنتن هوایی رومیزی تلویزیون (360 درجه) LE -160 لالی الکترونیک

آنتن تلویزیون هوایی رومیزی

پرسش و پاسخ

1 – آیا هنوز می توانید کانال های محلی بدون کابل دریافت کنید؟

شرکت های خصوصی فرستنده کانال های محلی تلویزیون کابلی نمی خواهند که شما این واقعیت را بدانید. شبکه های پخش تلویزیونی محلی با استفاده از یک آنتن تلویزیون در سراسر جهان به صورت رایگان در دسترس هستند.

امروزه آنتن تلویزیون دارای تصویر و کیفیت بسیار بهتری نسبت به شبکه های کابلی (با پرداخت آبونمان ماهیانه) است. اگر تلویزیون شما آنالوگ است، شما می توانید آن را با استفاده از گیرنده دیجیتال به دیجیتال تبدیل کنید.

2 – کدام آنتن ها کانال های بیشتری را دریافت می کنند؟

آنتن رومیزی با تقویت کننده برند Terk

آنتن های شرکت Mohu leaf

آنتن رومیزی با تقویت کننده مدل Winegard SS-3000

(و در ایران هم)

آنتن رومیزی با تقویت کننده مدل LE 252

3 – کدام کانال ها را به صورت رایگان دریافت می کنید؟

در اکثر کشورهای دنیا مردم برای دیدن برنامه های تلویزیون مجبور به پرداخت پول به صورت اشتراکی هستند، ولی با استفاده از آنتن تلویزیون می توانند شبکه های محلی را رایگان تماشا کنند.

4 – تقویت کننده آنتن تلویزیون چگونه کار می کند؟

در الکترونیک، تقویت کننده آنتن دستگاهی است که سیگنال آنتن را تقویت می کند. معمولا به یک خروجی با همان امپدانس به عنوان امپدانس ورودی تقویت کننده همه چیز را تقویت می کند. در سیگنال تقویت شده نویز هم وجود دارد .

5 – آنتن مجهز به تقویت کننده چیست ؟

اساسا دو نوع آنتن مجهز به تقویت کننده برای تلویزیون وجود دارد. اولین نوعی که بیشتر به عنوان یک آنتن تقویت شده نامیده می شود. آنتن هایی هستند که تقویت کننده آنتن را درون مدار آنتن قرار داده اند.

در نوع دوم آنتن توسط کابل RG59 به یک تقویت کننده آداپتوری وصل می شود. سپس از خروجی آن یک سیم به ورودی آنتن تلویزیون وصل می شود .

6 – آیا آنتن های تلویزیونی هنوز کار می کنند؟

بله، شما می توانید تلویزیون را با یک آنتن به شکل رایگان تماشا کنید. به ویژه اگر شما یک گیرنده دیجیتال تلویزیون دارید (SET-TOP-BOX) که اجازه می دهد تا تلویزیون آنالوگ شما سیگنال های دیجیتال را از ایستگاه های تلویزیونی پخش با قدرت کامل دریافت کنند. برای دریافت بهتر سیگنال میتوانید از آنتن های هوایی استفاده کنید .

7 – چگونه می توانم آنتن تلویزیون رایگان دریافت کنم؟

با استفاده از یک کابل کواکسیال می توانید آنتن را به تلویزیون متصل کنید و تصویر HD دریافت کنید.

8 – آیا تلویزیون های هوشمند کانال های محلی را دریافت می کنند؟

اگر سرویس کابل یا ماهواره ای دارید، همچنان همان ایستگاه را دریافت خواهید کرد. اگر هیچ کدام از این خدمات را ندارید، هنوز به نوعی اتصال به اینترنت نیاز دارید برای خدمات هوشمند و سپس یک آنتن HDTV برای کشیدن در محلی بیش از پخش برنامه های تلویزیونی به صورت رایگان .

9 – چگونه می توان سیگنال تلویزیون خود را بهبود بخشید؟

اگر از یک آنتن رومیزی استفاده می کنید، آنتن را به مکان جدید یا ارتفاع جدید انتقال دهید.

اگر از یک آنتن هوایی استفاده می کنید، هنگام حرکت دادن آنتن، سیگنال قدرت سیگنال را در منوی گیرنده دیجیتال تماشا کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرشین پیشرانه
پرشین پیشرانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من