آنتن تلویزیون از گذشته تا به امروز

آنتن تلویزیون از گذشته تا به امروز

 

امروزه ما برای مشاهده ی تلویزیون قطعا به آنتن نیاز پیدا میکنیم ما در این مقاله قصد داریم به تاریخچه آنتن و چگونگی اختراع آن بپردازیم.

در ابتدا باید بدانید که آنتن چیست و چه کاری را انجام می دهد؟ آنتن ها را میتوان به عنوان یک وسیله مخابراتی محسوب کرد که وظیفه آن دریافت سیگنال های مخابراتی میباشد که امروزه آنتن های تلویزیون نیز به دسته های مختلفی مثل گردان و آنتن دیجیتال و … دسته بندی میشوند. تقریبا میشه گفت همه ی کسانی که در خانه تلویزیون دارند قطعا از آنتن نیز استفاده میکنند.

معمولا جنس آنتن ها را از یک فلز سبک مثل آلومینیوم درست میکنند که قادر به تشعشع کردن باشد.

اولین آنتن در سال ۱۹۰۱ توسط گولیلمو مارکونی ساخته شد وی در آن زمان ها در یک اتاق که اجاره کرده بود یک فرستنده ای کار گزاشته بود که کار آن ارسال نشانه های رادیویی بود او این کار را هر روز در ساعات ۳ بعد از ظهر تا ۶ انجام میداد. او آن زمان ها ۲۵ سال داشت و با مشکلات زیادی روبرو بود یکی از مشکلات آن نگرفتن علایم رادیویی بود و از این موضوع واقعا ناراحت بود اما او شکست را نپذیرفت و یک بادبادک که به آن یک سیم متصل بود را به هوا فرستاد تا ببیند میتواند این علایم را دریافت کند یا خیر. هنگامی که بادبادک به ارتفاع ۴۵ تا ۵۰ متری رسید فرستنده او که به بادبادک با سیم متصل بود به صدا در آمد و توانست علایمی را از آن دریافت کند او از این ماجرا بسیار خوشحال شد زیرا توانست علایم رادیویی را به خوبی دریافت کند.

گیرنده های دیجیتال و آنتن های تلویزیون نیز دقیقا همین کار ها امروز برای ما انجام می دهند آن ها با دریافت سیگنال هایی که در فضا از طریق ایستگاه های مخابراتی ارسال می شود را دریافت کرده و آن ها را برای ما در تلویزیون نمایش می دهند

امروزه نیز آنتن یک وسیله ی ضروری به شمار می آید و قطعا یک آنتن خوب تاثیر بسزایی در کیفیت تصویر تلویزیون دارد شما میتوانید برای خرید آنتن با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 نظرات

پاسخی بگذارید

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه با هدف ارائه محصولات دارای با کیفیت بالا و استاندارد و با قیمتهای مناسب جهت تامین نیاز های مصرف کنندگان لوازم برقی و الکترونیکی تاسیس و در مدت کوتاهی جایگاه مناسبی در میان همکاران بدست آورده است. در فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه مصرف کننده های محترم می توانند محصول مورد نظر خود را به قیمت عمده فروشی تهیه نمایید.


استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی پرشین پیشرانه فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بازرگانی پرشین پیشرانه می‌باشد. © Copyrights - PersianPishraneh Co. - 2012
طراحی و توسعه وبسایت توسط شبکه دی